Otsingumootor
redrube

Valiti aasta matkaja ja matkategelane 2016

19.-20. novembril Harjumaal Viikingite külas toimunud matkajate ja matkajuhtide kokkutulekul valiti aasta matkajaks paljudele juba teleekraanilt tuttavaks saanud 4×4 Reisid oma automatkaga Tšukotkale ning aasta matkategelaseks Matkamessi peakorraldaja Margus Mändmets.

Aasta matkaja tiitli sai seekord automatkajate seltskond 4×4 Reisid. Rait Paimets ja Raivo Malter seiklesid koos 2 vene ekipaažiga üle 2 kuu oma spetsiaalselt teedeta maastikul ja karmides tingimustes sõitmiseks ümber ehitatud maasturitega läbi Venemaa, eesmärgiga jõuda mereni Tšukotka idarannikul. Teekonnal tuli trotsida nii ekstreemset külma kui tormi, autosid hangest välja kaevata, harjuda vaadetega, kus silmapiirini pole midagi peale lumeväljade, peatuspaikades nõrkemiseni suhelda, sest nii on kohalikel kombeks, joosta võidu ajaga, et piirilubade tähtajad ei lõpeks, ja lõpuks jätta remonti vajav auto enne reisi lõppu maha, et üldse koju jõuda… – nii jäi reisi lõppsiht küll saavutamata, kuid sellele vaatamata jõuti kaugemale, kui seni sõiduautodega kunagi jõutud on. Mitu kuud hiljem jõudis koju ka jää- ja lumevangist vabanenud auto.  Läbivalt saatis reisi kohalike soe vastuvõtt ning kaevanduskülades, kus tankimas käidi, valitsev kord.

Aasta matkajad - 4x4 Reisid autumatkaga Tšukotkale

Aasta matkaja 2016 – 4×4 Reisid autumatkaga Tšukotkale

Aasta matkategelaseks valiti Margus Mändmets, kelle initsiatiivil toimus käesoleva aasta kevadel esmakordselt Tallinna Laululava ruumides Matkamess. Mess osutus osavõtjate sõnul väga edukaks – nagu tagasisidena öeldi, tuli kohale just see õiget sorti rahvas, kellele matkateenused ja -varustus vajalikud on. Hea korralduse ja tiimitöö taga seisis tegus, otsusekindel ja selge sihiga juht. Igapäevaselt tegutseb Margus elamusreise korraldavas ettevõttes & Moments.

Aasta matkategelane - Matkamessi peakorraldaja Margus Mändmets.

Aasta matkategelane 2016 – Matkamessi peakorraldaja Margus Mändmets.

Eesti Matkaliidu tänukirja said Toomas Holmberg ja Ingrid Kuligina, kes mõlemad aitasid ette valmistada, korraldada ja läbi viia Eesti meistrivõistlusi mägironimises ning on aasta jooksul oma teadmistega abiks olnud nii kutsekomisjoni töös kui mitmetel koolitustel. Ingrid Kuligina aitas Eesti Matkaliitu edukalt ka projektide ettevalmistamisel ning elluviimisel.

Kokkutuleku kava oli väga tihe ja esinejaid palju. Jagati kogemusi nii matkavõimalustest Eestis kui kaugemal. Esindatud olid kõik enamlevinud matkaliigid: rattaga matkamisest Karakorami mäestikus rääkis Tõnu Sisask, vett mööda liikumist tutvustasid Arktikas aatomi-jäälõhkujal ning Antarktikas jahiga käinud Tiit Pruuli ja süstasõitudest nii Eestis kui kaugemal Rene Valner, karmide mägede muljeid tõid Peeter Klaas ja Henri Rummo Nose’i seinalt Yosemite’i rahvuspargis ning Katrin ja Vambola Sipelgas Denalilt, jalgsi liikumise eredaid elamusi jagasid Martin Suga Alpidesse rajatud Haute Route´lt, Kaur Virunurm Ala-Tau mägedest ning Priit ja Galina Rohumaa oma ümbermaailmareisilt, autosõidu ekstreemsustest teedeta maastikul näitasid pilte ja rääkisid värvikaid lugusid tele-ekraanilt tuttavad 4×4 Reiside meeskonna liikmed Rait Paimets ja Raivo Malter. Tagasivaate matkaspordile 50 aasta taguses Eestis ja Nõukogude Liidus tegid oma aja tipud Leo Rahumägi ja Harry Steinberg, Ida-Virumaale Aidu karjääride tehismaastikule tekkinud ainulaadset matkapiirkonda tutvustas Enn Käiss, lastega matkamise võludest ja väljakutsetest rääkis Üllar Põld ning Lõuna-Eesti matkarahva toimetusi täis elust andis ülevaate Põlva Matkaklubi president ja eestvedaja Meelis Maidla. Hariva teemana oli päevakorras adekvaatse info leidmine haiguskollete kohta maailmas ning teadlikkus sääskede teel levivatest haigustest.

Kokkutuleku lõpetas Eesti Matkaliidu volikogu, kus juhatuse volituste aegumise tõttu valiti liidule nii uus juhatus kui president. Eesti Matkaliidu presidendiks valiti Ingrid Kuligina Alutaguse Matkaklubist, uues juhatuses on 5 liiget, uus president ja juhatus astuvad ametisse 1. jaanuaril 2017.

kokkutulek_20160068

Ingrid Kuligina

19.-20. novembril Harjumaal Viikingite külas toimunud matkajate ja matkajuhtide kokkutulek oli järjekorras juba 49. Osales üle 100 matkajuhi ja matkahuvilise.

 

 

 

Lisatud: 5. dets. 2016
Rubriik: Uudised

««
»»

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301