Otsingumootor
redrube

Aasta matkaja on Priit Kuusk ja matkategelane Marilin Pehka

Nädalavahetusel Ida-Virumaal toimunud matkajuhtide kokkutulekul valiti Aasta matkajaks Priit Kuusk (Wend) Uhhuuduuri seltskonnast ning Aasta matkategelaseks Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse juhataja Marilin Pehka.

Aasta matkaja tiitli sai Priit Kuusk. Kaudselt kuulub see kogu Uhhuuduuri seltskonnale, kes liiguvad püsiva järjekindlusega kord ettevõetud unistuse suunas vändata ümber maakera ning sellel teel on sõitnud rattaga nt Mongooliast Tiibeti kaudu Nepaali, läbides kõrbed ja kõnnumaad ning ületanud kõrged kurud. Sel suvel pedaalisid nad kolm kuud Aafrikas, läbides üle 5000 km. Nagu nad ise ütlevad: Uudistades maailma ja avastades iseennast.

aasta_matkaja_2014_2

Aasta matkategelaseks valitud Marilin Pehka tegeleb aktiivselt matkakeskuse arendamisega ning matkamise populariseerimisega (korraldades keskuses lastele matka- ja seikluslaagreid ning pakkudes matku Kõrvemaa kaunitesse paikadesse).

aasta_matkategelane_2014

Aasta matkajat ja matkategelast valiti juba 21. korda.

22.-23. novembril Ida-Virumaal Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses toimunud matkajuhtide ja matkajate kokkutulek oli järjekorras juba 47. Osales ligi 100 matkajuhti ja matkahuvilist.

Kokkutulekul kõneles Astrid Kannel reisimisest, matkamisest ja töötamisest Ida-Ukrainas ja Krimmis; Tõnu Jürgenson Eestis matkamisest; Rene Valner viis kuulajad süstaga lõunaookeanile; Kertu Jukkum meenutas Kilimanjarol käiku; Khan-Tengrile tõusu meenutas Priit Joosu; Uhhuuduuri seiklustest Aafrikas andsid ülevaate Wend ja Taniil. Pühapäeva hommikul kuulati autoga rändajate seiklustest ning nii Väino Laisaar (Tšukotka retk) kui Arno Pavel (Eestist villisega Vladivostokki) võitsid kuulajate südamed. Kõneldi ka tõsisematel teemadel ning arutleti, miks juhtub matkadel vahel õnnetusi ja kuidas neid tulevikus vältida.

aasta_matkaja_matkategelane_2014

Lisatud: 24. nov. 2014
Rubriik: Uudised

««
»»

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301