Otsingumootor
redrube

Aasta matkaja on Timo Palo ja matkategelane Meelis Maidla

Eesti Matkaliit
PRESSITEADE
28.11.2012

Aasta matkaja on Timo Palo ja matkategelane Meelis Maidla

Nädalavahetusel Järvamaal toimunud matkajuhtide kokkutulekul valiti Aasta matkajaks polaarseikleja Timo Palo ning Aasta matkategelaseks Põlva Matkaklubi liige Meelis Maidla.

Aasta matkaja valimisel osalenud ning aastaid matkamisega tegelenud Mägiekspeditsioonide Klubi liikme Raivo Plumeri sõnul iseloomustab Timo Palo väga kõrgete sihtide seadmine ja meelekindlus. Samuti põhjalikkus ettevalmistusel (varustus, toit, treeningud, eelnevate kogemuste ja marsruudi läbitöötamine, ohtude vastu valmistumine).  Timo kasutas oskuslikult ära kõik logistilised (transport ja side) ja muud tugivõimalused (tippasjatundjatega suhtlemine, nendelt nõu küsimine). Sellise asja ettevõtmisel on oluline tunda oma võimeid ja seisundit, et vältida üle piiri minekut. Peab olema treenitud ja psühholoogiliselt tasemel, mis võimaldaks raskustega toime tulla.

Aasta matkategelaseks valitud Põlva Matkaklubi liige Meelis Maidla on aktiivne klubi liige, kes aastaid tegelenud nii matkade korraldamise kui ka läbiviimisega. Meelis on alati nõu ja jõuga klubi ettevõtmiste juures abiks, lisab Põlva Matkaklubi president Taimirovelle Romantsov.

Aasta matkajat ja matkategelast valiti juba 19. korda.

24.-25. novembril Järvamaal Valgehobusemäel toimunud matkajuhtide ja matkajate kokkutulek oli järjekorras juba 45. Osales ligi 100 matkajuhti ja matkahuvilist.
Kuulati ettekandeid looduses liikumise võimalustest riigimetsas, Eesti matkakorraldaja tegemistest Norramaal ja sellest, kas matkamisest on võimalik teha ka edukas ära.

Põnevatest ettevõtmistest rääkisid Andres Karu, Timo Palo, Kristjan-Erik Suurväli, Mikk Suursild jt. Eeli Tiigimägi rääkis 30 aasta tagusest Jakuutiamatkast. Käsitleti ka õnnetusjuhtumeid, räägiti seadusest tulenevast vastutusest matka korraldamisel ning sellest, millised on mägimatkaja motivatsioonid ja ümbruse kogemise viisid.

Lisainfo:
Tõnu Pihelgas
Eesti Matkaliit
Asepresident

Pressiteate koostas ja edastas:
Katrin Pärnpuu
katrin@matkaliit.ee

Lisatud: 28. nov. 2012
Rubriik: Uudised

««
»»

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301