Otsingumootor
redrube

Aasta seikluseks 2013 valiti Kalimantani retk

Nii algab Valdrek Udrise reisikiri retkest Kalimantani saarele. /Nagu vanasõna ütleb, tuleb iga asi omal ajal või natuke hiljem. Nii korjati meid üles kohe peale bussi pealt mahaastumist just õige mehe poolt. Plaanisime nn Elu Trekkingut – terve nädala läbi tõelise vihmametsa ööbimistega telgis./

Ja nii lõpeb. /Ühest asjast ei saanud meie hea giid Indoneesias aru: mis pärast on mõned valged valmis maksma kohalike mõistes kolossaalseid summasid, et saaks vihmametsas koormakatte all ja peal ilma mugavusteta magada, süüa vaid kiirnuudleid ja riisi, trampida päevade kaupa läbimärjana mudas juurikate vahel mäest üles ja mäest alla, kiskuda lahti sadu kaane jalgadelt ja ka kannikate vahelt, ronida libedatel kaljudel, võidelda võsas igale poole kinni jäävate peenikeste okastraatliaanidega, mis sul käed lõhki tõmbavad, jne. On ikka lolle nende valgete hulgas, ta lausa naeris meie üle. Tema küll oma raha selliste asjade peale ei kulutaks, ta läheks Singapuri või Kuala Lumpurisse, kolaks kaubamajades, restoranides, ööklubides, sõidaks igale poole taksoga. Votnii! /….. /Igal juhul tahan ma Indoneesiasse tagasi minna – näiteks Sulawesile selle iidsete ja hämmastavate hõimutraditsioonidega, ahvatlevate randade ja üksildaste sukeldumissaarekestega. Või/ja Maluku’sse. Indoneesia on sigaäge!

Levo ja Christelle Tohva, Valdek Udris ning Peeter Luik Sr olid esimesed eestlased, kes läbisid marsruudi, mida Lonely Planet nimetab horisontaalseks Everestiks – Cross Borneo Trekkingu. Aastas läbib selle teekonna 10-15 inimest.

Rohkem saab sellest retkest lugeda Matkajuhi ajaveebist

või reisijuht.ee-st http://reisijuht.delfi.ee/news/news/parimaks-reisiraamatuks-valiti-kronbergi-rannud-kuue-teejuhiga-ja-aasta-seikluseks-kalimantani-retk.d?id=67985937

Aasta seikluse varasemad võitjad on soolopurjetaja Uku Randmaa, Peeter Vähi autoreis «Arktika-Antarktika», Berit Renser ja Terje Toomistu ehk Avantüristid, Ahto Tanneri Aafrika automatk ning Timo Palo polaarretk Nanseni jälgedes põhjapooluselt Teravmägedele.

Aasta seikluse valimist korraldab GO Reisiajakiri ja toetab MATKaSPORT.

Lisatud: 23. veebr. 2014
Rubriik: Uudised

««
»»

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301