Otsingumootor
redrube

Eesti Matkaliidu kutsekomisjoni juhib Raivo Plumer

Jaanuarist töötab Eesti Matkaliidu kutsekomisjon uuenenud koosseisus. Kutsekomisjoni juhtimise võttis seniselt kutsekomisjoni esimehelt Levo Tohvalt üle pikaaegne komisjoni liige ja ka Mägiekspeditsioonide Klubi liige Raivo Plumer, aseesimehena jätkab matkaliidu juhatuse nõunik Guido Leibur.

“Komisjon loodi treenerikutsete andmise eesmärgil. Paraku matkamises tavapärast igapäevast treeningprotsessi ei toimu, lihtsamad matkad on ise “treeningud”. Algajate ettevalmistuses on seega väga oluline roll matkajuhtidel, viimased aga ei ole treenerikutsest huvitatud.” tõdeb Raivo Plumer.

Komisjoni kuuluvad Andres Hiiemäe (Alpiklubi Firn), Toomas Holmberg (OÜ 360 Kraadi), Ain Polma (OÜ Puhka Aktiivselt), Ingrid Kuligina (Alutaguse Matkaklubi), Reeda Tuula (Tallinna Ülikool), Kersti Rodes (Kutsekvalifikatsiooni SA) ja Toomas Tõnise (EOK).

“Väljakutse komisjonile on sellise ettevalmistus- ja koolitussüsteemi loomine, mis arvestab eri osapoolte huve ja aitab kaasa matkamise säilimisele ja arengule. Selles on abiks kõigi osapoolte väga tugev ühishuvi, nimelt matkamise ohutus. Komisjon ei soovi piirduda vaid treenerite/instruktorite ettevalmistusega, vaid tahab parandada ka matkajate ja matkajuhtide ettevalmistust. Treenerikutsete süsteemi haldava EOK-ga suhtlemisel on jäänud mulje, et alaliitudele on jäetud suhteliselt suur otsustusvabadus liidu spetsiifikast lähtudes omale soodsa süsteemi loomisel. Keerukus on selles, et matkamises on palju alaliike ja nende ühine ettevalmistus on problemaatiline. Eesti väheseid ressursse arvestades on üks suuremaid ohte liigne killustumine. Nende küsimustega ongi komisjoni veidi uuenenud koosseis paaril viimasel kuul tegelenud. Hetkel on komisjonis tunda head tegutsemistahet ja valmisolekut muutusteks.” on komisjoni juhina alustanud Plumer rõõmus.

Eesti Matkaliidu kutsekomisjon loodi kümmekond aastat tagasi ja on töötanud järjepidevalt selle loomisest peale.

Lisatud: 4. veebr. 2014
Rubriik: Uudised

««
»»

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301