Otsingumootor
redrube

Koolitus grupijuhtidele

Õppimine ja enesetäiendamine annab enesekindlust ja oskusi toimetulekuks, aitab kujundada hoiakuid ja teha õigeid valikuid.  Tule 14. märtsil koolitusele, et olla hea ja edukas grupijuht!

Sageli puutuvad grupijuhid kokku probleemidega, mis seostuvad näiteks gruppi stimuleeriva juhtimise võtetega, rollide jaotusega, grupitunde loomisega ning kommunikatsiooni tõhusamaks muutmise vajadusega vastuolude lahendamisel.

Teine probleemide sõlm on seotud grupiliikmetega. Eeldame näiteks nende võimekust lahendada ülesandeid ekstreemsetes olukordades, eri hirmudega toimetulekut ja psüühilise tasakaalutuse vältimise tehnikate valdamist.

Eeltoodud valdkondades paremaks toimetulekuks on 14. märtsil 2015 toimuva koolituse raames võimalik omandada vajalikud kompetentsid järgmise ajakava alusel:

Kell 09.45 Hommikukohv

Kell 10.00-11.30 Grupi sünergia

Grupi teooriate tundmine aitab kontrolli all hoida grupis toimuvaid suundumisi. Teooriate kompleksne käsitlemine suurendab nende tegelikkusele vastavust. Vaadeldakse lineaarteooria, tsüklilise teooria ja pendularteooria põimumist.

Kell 11.30-11.50 Energiapaus 

Kell 11.50-13.20 Liidri stiil

Coachingu kui kaasaegse liidristiili baasidee seisneb huvi ja uudishimu tekitamises olukorra vastu, mis tagaksid teravdatud tähelepanu ja aitaksid teadvustada situatsiooni ning sellest tulenevaid ülesandeid. Selleks on kasutusel spetsiaalsed tehnikad. Lisaks, efektiivne kommunikatsioon tagatakse indiviidi kognitiivse stiiliga-, kultuuritaustaga- ja struktuurse arengu kontseptsiooni arvestamise abil. Vastupidisel juhul tekib nn võõrandumine, läbides järgmised faasid: enesekindluse kaotamine – üksteise mittekuulamine – mittenõustumine – isikutevahelised vastuolud – suhtlemise katkemine.

Kell 13.20-14.15 Lõunapaus 

Kell 14.15-15.45 Kontsentreerumine ja eesmärkide hierarhia universaalsus.

Motoorikaga seotud komponendid, milledest vabanetakse kontsentreerumisoskust kasutades on koordinatsioonivead, lihaspinge ja kiirustamine. Kognitiivset laadi komponendid, millest vabanetakse kontsentreerumisoskust kasutades on hirm toimunud või võimalike vigade pärast, liigne ärevus, samuti mure mitmete asjade pärast korraga ja võimetus tähele panna olulisi momente. Eesmärkide hierarhia kui kompetents on üheks strateegiaks kontsentreerumise parandamisel. Lisaks tähendab eesmärkide hierarhia universaalsus kolmeastmelist struktuuri mõtlemises, mille abil on võimalik saada tulemused sõltuvalt konkreetsest vajadusest.

Kell 15.45-16.05 Energiapaus 

16.05-17.35 Mentaalsed tehnikad

Progresseeruva relaksatsiooni eesmärk on teatud harjutuste kaudu teadvustada, et lihaspinge alanemist ja sellega kaasnevat ärevuse vähenemist saab tahtlikult suunata. Visualiseerimise tehnika põhineb sellel, et kujutletud stiimulil ja tajutaval stiimulil on meie teadvustatud mentaalses elus kvalitatiivselt sarnane osa. See võimaldab luua kesknärvisüsteemis engramme, mis garanteerivad soovitud resultaadid.

Koolitaja on Kaivo Thomson, Ph.D, Tallinna Ülikooli vanemteadur.
Koolitaja poolt on koostatud ja kirjutatud kolm raamatut motoorika, psühhofüsioloogia ja tunnetusprotsesside valdkonnas ja ta on välja töötanud kaks meetodit kognitiivsete võimete testimiseks ja arendamiseks. Koolitusega seotud teemasid on koolitaja kajastanud rahvusvahelistes teadusajakirjades: Trames: Journal of the Humanities and Social Sciences, 2014, Polish Psychological Bulletin, 2013; GESJ: Education Science and Psychology, 2011; Journal of Sports Science and Medicine, 2009; Perceptual and Motor Skills, 2008.

Koolitus on Tallinnas. Täpsem aadress paar nädalat enne koolitust.

Koolituse läbinu saab ka tunnistuse (8 tundi).

Koolituse maksumus Eesti Matkaliidu liikmesorganisatsiooni liikmele on 59 eurot.

Koolituse maksumus kõigile teistele on 69 eurot.

Hinnas sisalduvad energiapausid (tee/kohv, puuviljad jms).

Registreerumiseks kirjuta info@matkaliit.ee (osaleja ees- ja perenimi, lisa ka see, kas soovid arvet).

Registreerumine toimub 10. märtsini või rühma täitumiseni.

Koolitus toimub, kui registreerunud on vähemalt 10 osavõtjat!

 

Koolitust toetab Matkasport OÜ.

Lisatud: 14. veebr. 2015
Rubriik: Uudised

««
»»

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301