Otsingumootor
redrube

Kui oled eksinud

Püsi paigal, ära mine paanikasse. Keegi on ehk juba märganud sinu kadumist ja otsib sind – ta teab teed välja. Kui oled absoluudselt kindel, et kedagi pole sind otsima tulemas, püüa järgida kraavi või jõge (tavaliselt on jõe läheduses ka suurem tõenäosus leida inimeste eluasemeid). Teine võimalus on määrata kaugemal mõni sihtmärk (nt suur puu) ning liikuda selle suunas. ÄRA JOOKSE – säästa jõudu!

Enamik surmajuhtumeid ja vigastusi on põhjustatud algteadmiste puudumisest. Kui avastad, et oled eksinud, lõpeta kõik mida parajasti teed ja mõtle olukorra üle järele. Veelkord tuleta endale meelde, et energiat raisata ei tohi. Sa võid vajada jõudu öö üleelamiseks või toiduta olemiseks. Otsi varju nii kõrvetava päikese, kui külma eest.

Süüta lõke kui võimalik. Tuli ei tähenda ainult sooja, vaid võib olla ka signaaliks. Tuli ja suits äratavad tähelepanu. Ööbimiseks tee pikk lõke ning maga piki lõket.

Ole leitav. Need, kes sind otsivad vajavad su abi sinu asukoha kindlaks tegemisel. Ära tee viga, et oled varjatud. Näiteks kui oled koopas ei märgata sind helikopterilt iial. Joonista lumele või tee kividest maapinnale suur X. Kui sul on üleliigseid rõivaid, laota need nähtavale laiali. Püüa olla väljas, kui olukord lubab.

Sa võid olla pikka aega ilma toiduta, kuid mitte ilma veeta. Lumi ja vihmavesi võivad osutuda lihtsaimateks veeallikateks, aga võimaluse korral joo põhjavett. Sademetest saadud vees puuduvad vajalikud mineraalid. Väldi külma vee joomist, sest organism vajab jahtumise korral lisaenergiat ülessoojenemiseks, kuid energiat peab hoidma. Püüa hoida oma keha niiskuse sisaldust.

Mitte keegi ei planeeri eksimist, kuid sul on võimalik midagi teha juba enne eksimist:

  • Räägi kellelegi kuhu lähed. Ideaaljuhul on ta kursis sinu oskustega üksi hakkama saada.
  • Veekindlad tikud on lausa kohustuslik kaasa võtta.
  • Arvesta ilmamuutustega. Kindlasti pane pähe müts, sest pea kaudu kaotad kõige enam kehasoojust.

Lõpetuseks, kui juhtud eksima, arvesta, et sind ei leita võib olla mitu päeva. Naudi seda suurepärast maailma – täis seiklusi ja imesid. Kuni leidmiseni on see suur seiklus nimega “Eksirännakud”.

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301