Otsingumootor
redrube

Matkajuhi koolituse praktiline osa (jalgsimatkamine)

Jalgsimatkamise praktiline koolitus on 16.–17. aprillil.

Koolitajad on Raivo Plumer (vanemtreener, EKR tase 6) ja Üllar Põld (abitreener, EKR tase 3).

Sihtrühm: kõik matkahuvilised, kes soovivad oma teadmisi täiendada ja/või taotleda kas matkajuhi (aktiivtegevuste instruktor, EKR tase 5) või nooremtreeneri (EKR tase 4) kutset.

Koolitusel õpetatakse põhilisi jalgsimatkal vajaminevaid oskuseid: laagri püstitamine, toidu valmistamine (vahendid, võimalused), liikumine eri maastikel ja nõlvadel, orienteerumine, julgestamine (enesejulgestus, seongus liikumine, tugipunkti loomine, liikumine horisontaalsel ja vertikaalsel tugiköiel, vahelduvjulgestus), jõe ületamine jmt. Lisaks matkamuljed ja arutelud matkamise/looduses liikumise teemadel.

Kogunemine on reedel, 15. aprillil kell 20 Saue Noortekeskuses (Koondise 20, Saue, Harjumaa). Koos pannakse paika menüü ja ostetakse toiduaineid, tutvutakse varustusega ning seejärel jagatakse nii varustus kui ka toiduained osalejate vahel.

Ööbimine oma magamiskotiga noortekeskuses mattidel. Laupäeval, 16. aprillil sõidetakse kõik koos rongiga Paldiskisse, algab jalgsimarsruut koos tehniliste õppustega. Ööbimine telkides poolsaarel. Jalgsimarsruudi kogupikkus ca 13-15 km.

Praktilise koolituse maksumus Eesti Matkaliidu liikmesorganisatsiooni liikmele: 105 eurot.

Praktilise koolituse maksumus kõigile teistele: 125 eurot.

Hinnas on köite, telkide, keedunõude ja põletite kasutamine ning üks õhtu–, kaks hommiku– ja kaks lõunasööki (sööki valmistavad koolitusel osalejad kaasaostetud toiduainetest ise).

Õpiväljund: koolituse läbinu omab praktilisi oskusi puhkepäeva matkajuhi (aktiivtegevuste instruktor, EKR tase 5) või matkatreeneri (nooremtreener, veematk, jalgsimatk, EKR tase 4) eksami sooritamiseks.

Koolituse läbinu saab tunnistuse.

Registreerumine katrin@matkaliit.ee 11. aprillini (kaasa arvatud).

Koolitusel on 12 kohta. Koolitus toimub, kui registreerunud on vähemalt 6 osavõtjat!

Palun võta koolitusele kaasa: magamisvarustus, toidunõud, olmevarustus ja soovitavalt enda tehniline varustus (käimiskepid, kirka, julgestusvöö, karabiinid, haarats, laskumisseade, repsnöör, aasad) ja GPS-i või kompassi. Riietu ilmastikule sobivalt. Kui endal tehnilist varustust napib, saab olulisemad asjad koolitajatelt (palun anna soovist registreerumisel teada).

Võta midagi päeval näksimiseks (šokolaad, pähklid, rosinad, müslibatoonid vms).

Lisatud: 14. märts 2016
Rubriik: Uudised

««
»»

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301