Otsingumootor
redrube

Paksus Margareetas avati näitus „Jäine väljakutse“

Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta suurtükitornis on avatud näitus „Jäine väljakutse“, mis viib vaataja polaarretkele. Näituse üks osa on  National Geographicu fotograafi Paul Nickleni fotod ja teine kirjeldab polaarränduri ning 2012 nii aasta matkajaks kui aasta seiklejaks valitud Timo Palo retke põhjapooluselt Teravmägede saarestikku.

Paul Nicklen kasvas üles Põhja-Kanadas väikeses inuiti kogukonnas ning juba noorena õppis ta jäisel maastikul ellujäämist ja kiindus teda ümbritsevasse looduselustikku. Täna rändab ta oma ekspeditsioonidel maailma otsa, et teha harukordseid lähivaates fotosid polaarsetest liikidest, nende eluviisidest ja  paikadest. Näitusel on eksponeeritud ligi 60 Nickleni erakordset kaadrit, kus peegeldub polaarloomade iseloom ja käitumine ning nende jäise maailma habras keskkond.

Näituse teine osa põhineb polaarränduri Timo Palo polaarretkel põhjapooluselt Teravmägede saarestikku. Inspireerituna Fridtjof Nanseni ja Hjalmar Johanseni 1895. aasta retkest, suundus Timo Palo koos norralasest sõbra Audun Tholfseniga enam kui sada aastat hiljem põhjapooluselt Teravmägede suunas, et see teekond esmakordselt ainult inimjõul ja kõrvalise abita läbida. 22. aprillist kuni 3. juulini 2012 kestnud polaarretk süsta ja suuskadega jõuab Guinnessi rekordite raamatusse 2014. aastal.

Näitusel  saab aimu, mida tuli sel ekstreemsel 1620 km pikkusel retkel kogeda – alates ebakindlast jalgealusest, näljast ja pakasest kuni jääkaru rünnakuni. Väljapanekut ilmestavad retke varustus ja muud kaasas olnud esemed, teiste seas ka telk ja meresüst Kolakas, mis sai nime Nanseni retke samojeedi koera järgi.

Näitus jääb avatuks 27. aprillini.

Kokkuvõte tehtud Eesti Meremuuseumi kodulehel oleva info põhjal, pikemalt saab lugeda siit http://meremuuseum.ee/et/kulasta-muuseumi/uus-naitus

Lisatud: 7. veebr. 2014
Rubriik: Uudised

««
»»

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301