Otsingumootor
redrube

Eesti kodanikud Brasiiliasse peatselt viisavabalt

Kõik ELi kodanikud saavad varsti viibida Brasiilias kuni 3 kuud viisavabalt – nii näevad ette uued viisareeglid, mille parlament kiitis teisipäeval heaks. Eesti, Läti, Malta ja Küprose kodanikud, kes praegu vajavad turismi- või ärireisiks Brasiilias viisat, saavad sinna tulevikus reisida viisavabalt.

Saadikud kiitsid heaks kahe viisavabaduse lepingu sõlmimise Brasiiliaga, esimene neist tavapassidega reisijatele ja teine diplomaatiliste- ja eripasside kasutajatele.

Vastavalt nendele lepingutele saavad kõik ELi kodanikud reisida turismi- ja ärieesmärkidel Brasiiliasse viisavabalt. See tähendab viisavabadust ka Eesti, Läti, Malta ja Küprose kodanikele, kes praegu vajavad veel viisat. Brasiilia kodanikud saavad juba praegu siseneda kõikidesse ELi riikidesse viisavabalt.

90-95% reisijatest on kaetud

Turismireisid, perekondlikud külastused, ärireisid, konverentsi- ja seminarireisid, spordivõistlustel osalemine ning kunstivõistlustel osalemine (juhul kui see ei ole tasustatud) on kõik hõlmatud uute lepingutega. Euroopa Komisjoni hinnangul katab tavapassiga reisijate leping 90-95% kõikidest reisijatest.

Erandid

Uued lepingud ei asenda juba olemasolevaid lepinguid ELi liikmesriikide ning Brasiilia vahel, kui need lepingud puudutavad muid reise kui turismi- ja ärireise.

Näiteks ei ole lepingutega hõlmatud üliõpilased, teadlased, kunstnikud ja vaimulikud. Samuti ei ole hõlmatud reisijad, kes soovivad Brasiilias töötada. Nendes valdkondades võivad liikmesriigid sõlmida kahepoolseid lepinguid.

Lisatud: 16. veebr. 2011
Rubriik: Uudised

««
»»

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301