Otsingumootor
redrube

Valiti aasta matkaja ja matkategelane 2017

Nädalavahetusel Pärnumaal Jõulumäe Tervisespordikeskuses toimunud matkajate ja matkajuhtide kokkutulekul valiti aasta matkajaks maailmarändur Heini Räämet oma ümber maailma toimunud jalgrattamatkaga ning aasta matkategelaseks Saue Noortekeskuse matkaringi juhendaja Üllar Põld.

Aasta matkaja Heini Räämet läks 2016. aasta juulis üksi Otepäält jalgrattal ümbermaailmamatkale, läbides 486 päeva jooksul 4 kontinendi 41 riiki ja kogudes rattaga 31765 kilomeetrit. Pikal matkal kogunes palju huvitavaid kogemusi seoses erinevate riikide teede, liikluskultuuri, toidu või kohalike elanikega. Tagasi Eestisse jõudis Heini Räämet
5. novembril 2017. Matkal kujunes ta motoks: Ma ei lähe tagasi koju, ma liigun edasi kodu poole!

Aasta matkategelane Üllar Põld viis käesoleval aastal Riigikantselei projektikonkursi Liikumine ja loodus raames matkama 93 laste gruppi. 139 matkapäeva jooksul läbiti 1922 matkagrupi liikme poolt umbes 3300 kilomeetrit. Iga grupp valis Oandu-Aegviidu-Ikla või Peraküla-Aegviidu-Ähijäve matkarajal omale sobiva asukohaga ja sobiva pikkusega rajalõigu ja läbis selle jalgsi, rattal või veesõidukiga. Valitud matka pikkused olid ühest kuni seitsme päevani.

Eesti Matkaliidu tänukirja said Katrin Pärnpuu, Priit Niibo, Väino Laisaar ja Ain Polma. Kõik tänukirja saajad aitasid Eesti Matkaliitu ja matkajate kogukonda oma vabatahtliku tööga. Katrin Pärnpuud tänati tema pikaaegse panuse eest Eesti Matkaliidu tegevusse, Priit Niibot tänati seetõttu, et ta korraldas Eesti meistrivõistlused mägironimises, Väino Laisaar pälvis tänusõnad tema pikaaegse töö eest matkafilmide tegemisel ja ka oma filmimisalaste teadmiste jagamise eest, Ain Polmat tänati tema panuse eest Matkamessi korraldamisel. Eesti Matkaliit on kõigile neile nende panuse eest väga tänulik!

Kokkutuleku kava oli väga mitmekülgne, esinejaid oli nii Eestist kui Lätist. Jagati kogemusi nii matkavõimalustest Eestis, Lätis ja ka kaugemal. Esindatud olid peamised enamlevinud matkaliigid. Rattaga matkamisest rääkisid Heini Räämet ja Raimo Laosma. Kui Heini Räämet matkas jalgrattal ümber maailma, siis Raimo Laosma on praegusel hetkel jalgrattal teel Nordkapist Põhja Norrast Kaplinna Lõuna Aafrika Vabariigis. Raimo Laosma andis kokkutulekul osalejatele ülevaate oma matkast asudes ise Botswanas telgis. Suusamatkamisest Teravmägedel rääkisid Liivi Plumer ning Marko Kübarsepp. Lastega matkamisest rääkisid Üllar Põld ja Katrin Tombak. Mati Stroom andis ülevaate Kamtšatka matka ettevalmistamisest ning läbiviimisest. Jalgsimatkast Gröönimaale rääkis Guido Leibur. Ehedaid elamusi Koola poolsaarel toimunud automatkast jagasid Arno Pavel ja Anni Lepp. Somoni / Kommunismi mäetipule (7495 m) rääkisid Kalle Kiiranen ja Katrin Merisalu. Lätis matkamise võimalustest rääkis Läti Loodussõprade Seltsi asutaja Arvis Ozolinš. Armeenias matkamise võimalustest rääkis Ain Polma ja Rootsi Kuningarajal matkamisest Ülo Raudmäe. Alutaguse Matkaklubi kuuekümne aastasest ajaloost rääkis matkaveteran Enn Käiss.

Lisatud: 28. nov. 2017
Rubriik: Uudised

««
»»

pornplaybb.com siteripdownload.com macromastiavideo.com 1siterip.com
Toetajad
  • Uudiste arhiiv


  • Eesti Matkaliit, Juriidiline aadress: Raekoja plats 18, Tallinna linn, Harju maakond, 10146;
    Postiaadress: Tondi 17, Tallinn, 11301