Aasta matkategijad 2023 on …

28. ja 29. oktoobril peeti Ida-Virumaal Kiviõli Seikluskeskuses ära järjekordne Eesti matkajate kokkutulek ja kuulutati välja Aasta tegijad matkamaastikul.

Aasta 2023 matkategijad on

Aasta matkaja 2023 LIISI PREEDIN

Lisaks muule inspireerivale, mida Liisi teeb Eestis, matkas ta jalgsi Uus-Meremaa põhjasaare tipust lõunasaare tippu, Te Araroa matkarada, 3200 kilomeetrit. Tõusumeetreid kogunes üle 80 000 ehk üheksa Everesti jagu, mistõttu matkafanaatikute seas võrreldaksegi seda katsumust maailma kõrgeima mäetipu vallutamisega. 138 päeva.

Aasta mägironija MARIE SAAME

Marie Saame tõusis 27. septembril Nepaalis Manaslu ( 8163 m) tippu ilma lisahapniku ja šerpa toetuseta. Suvel Karakorumis tegi tugeva katse K2’le, kuid loobus tiputõusust, et aidata külmakahjustustega pakistani mägironijat. Tegi hooaja lõpus K2’le uue soolokatse, viibides 5 päeva üksinda mäe peal, kuid oli sunnitud tagasi pöörduma 7700 m peal halva ilma ja raskete lumeolude tõttu. Marie on esimene ja ainuke eestlane, kes on tõusnud kolme üle 8-tuhande meetrise mäe tippu, kõik tipud on saavutatud ilma lisahapniku ja kõrgkandja abita.

Aasta matk 2023 YUKON 1000 MIILI

Linda Tetsmann ja Anette Baum aerutasid läbi Kanada/Alaska metsiku looduse 1600 km ja saavutasid esimese naispaatkonnana Yukon 1000 võistluse ajaloos üldvõidu. See oli ülim väljakutse nii füüsisele kui vaimule – iga ööpäeva jooksul võis 18 tundi aerutada ja 6 tundi pidi kaldal veetma, millest 3 tundi õnnestus vaevu magada. Magamiseks tuli püstitada telk juhuslikku kohta metsiku looduse keskel, kus karusid elab sadu kordi rohkem kui inimesi. Igasugune kontakt välismaailmaga oleks tähendanud võistluselt kõrvaldamist.

HUUM SAUNA Kayak Team purustas ülekaalukalt ka naiste kahesüsta varasema rajarekordi, ületades eelmise rekordi 1 päeva ja ühe tunniga. Üldvõit toodi Eestisse 6 päeva 9 tundi ja 12 minutiga.

Aasta matkategelane 2023 ERLE TÜÜR

Erle Tüür on Luua Metsanduskoolis pikki aastaid juhtinud matkajuhtide 4. taseme õpimoodulit. Tema käe alt on tulnud Eesti matkamaastikule väga palju eriilmelisi matkajuhte aastate kaupa.Ta on särav, uuendusmeelne ja kõikide õpilaste poolt kõrgelt hinnatud pühendunud õpetaja, kelle südameasi on matkatarkuste vahendamine ja jagamine Eestimaa loodusest. Ta hoolib igast oma õpilasest ning panustab igapäevaselt tulevaste matkajuhtide arengusse.

Aasta matkaorganisatsioon 2023 ELAMUS PLUSS OÜ

Korraldab Eesti ainsat alpinismitrenni, tuues iga aasta nii trenni kui reiside abil matkajate-alpinistide hulka järjest uusi inimesi. Elamus Plussi osanikud on osalenud alpinismi Eesti meistrivõistlustel (ning tulnud selles medalikohtadele), olnud nomineeritud Matkaliidu aasta tegijate hulgas ning aitavad aktiivselt kaasa Matkaliidu arengule.

Lisaks auhindade jagamisele sai kokkutulekul kuulda 14 huvitavad ja inspireerivat ettekannet, sai ronida seikluspargis ja matkata aherainemägedel, käia mitmes saunas ja tantsida. Teisel päeval tutvustati Eesti Matkaliidu arendatud uut matkade broneerimiskeskust.

Eesti Matkaliit tänab kõiki esinejaid, päevajuht Hardi Raiendit, toetajat Matkasporti, meid majutanud Tuhamäe Hostelit ja vastu võtnud Kiviõli Seikluskeskust.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *